Чи можна робити масаж вагітним?

У період вагітності жіночий організм переживає значні фізіологічні зміни, що відбиваються на самопочуття. Через різке збільшення ваги посилюється навантаження на хребет і суглоби, а м’язи починають переживати не типові для них навантаження.

Для того, щоб полегшити стан, можна застосовувати безліч різних засобів, проте для багатьох залишається без відповіді питання про те, чи можна робити масаж вагітним. Звичайно можна. Однак потрібно уважно вивчити який масаж можна вагітним, а також враховувати протипоказання та інші важливі моменти.

Яку користь може принести масаж для вагітних?

Крім загального розслаблення та зняття зайвої напруженості з м’язів, масаж вагітним несе у собі такі функції:

  • Покращує стан сечовидільної системи, а також виводить із організму зайву воду – завдяки цьому знижується набряклість, а шкіра стає більш свіжою та пружною.
  • Зміцнює хребет – завдяки розслабленню та зняттю різних затискачів нормалізується постава, а навантаження на хребет починає розподілятися рівномірніше. Цей ефект особливо добре помітний при регулярному вагітному масажі.
  • Нормалізує кровообіг – вагітним жінкам доводиться переживати додаткове навантаження на кровоносну систему, що має працювати одразу на два організми. При масажі відбувається нормалізація та стабілізація тиску.
  • Психічне розслаблення – незважаючи на те, що вплив на психіку не є основним ефектом масажу вагітним, жінки все одно починають почуватися спокійніше та впевненіше, оскільки фізичний стан впливає на психічний.

Крім цього, є ще безліч різних позитивних ефектів.

Протипоказання для масажу під час вагітності

Незважаючи на сприятливий вплив масажу вагітним, існує ряд протипоказань, які потрібно враховувати. Тому перед записом на прийом обов’язково проконсультуйтеся з лікарем і переконайтеся, що у вас немає таких проблем:

  • Варикозного розширення вен;
  • Серйозних інфекційних хвороб;
  • Шкірних захворювань;
  • Вірусних захворювань із підвищеною температурою.
  • Вираженого токсикозу (вагітним із такою проблемою потрібно особливо уважно стежити за своїм здоров’ям та уникати будь-яких додаткових навантажень).

Який масаж можна вагітним?

Вагітним жінкам допустимо робити наступний масаж:

  • Рук і ніг – нормалізує кровообіг, завдяки чому плід більш своєчасно отримує кисень у потрібному обсязі та розвивається стабільніше та гармонійніше.
  • Шиї – знижує навантаження на хребет, а також усуває різні затискачі.
  • Спини – так само, як і для шиї, масаж спини для вагітних допомагає покращити стан хребта і рівномірніше розподілити навантаження, яке на нього припадає.
  • Плечового поясу – допомагає принести загальне розслаблення.
  • Особи – нормалізує рух лімфи, розгладжує дрібні зморшки, покращує кровообіг, рахунок чого колір обличчя стає здоровішим і природним, що особливо важливо вагітним жінкам.

Зверніть увагу, що також існує ряд видів масажу вагітним, які заборонені, оскільки вони можуть зашкодити розвитку плода і загалом негативно позначитися на стані жінки. До заборонених видів належать:

  1. Ударні прийоми, у яких застосовується значна фізична сила;
  2. Апаратний та електричний масаж – краще не піддавати організм зайвому техногенному впливу;
  3. Вібраційні прийоми та постукування – оскільки вони також можуть порушити розвиток дитини.
  4. Масажні прийоми, що впливають на криж, куприк та ахіллові сухожилля – ці частини тіла дуже чутливі до навантаження, і вагітним краще не перевантажувати їх без зайвого приводу.

Правила, яких потрібно дотримуватися, роблячи масаж вагітним

При масажі вагітним необхідно дотримуватися наступних моментів:

  • Потрібно повністю виключити масаж живота -вагітним варто взагалі ніяк фізично не впливати на живіт без особливої ​​необхідності, так як це може негативно позначитися на розвитку дитини або навіть фізично пошкодити плід.
  • З цієї причини вагітним не можна лежати на животі під час масажу. Найкраще сісти на спеціальне крісло або просто на стілець і спертися руками на спинку поперед себе. Також можна лягти на спину.
  • Уважно ставтеся до кремів або ефірних олій під час масажу – в період вагітності загострюється реакція організму на різні алергени, тому будьте повністю впевнені в використовуваних вами косметичних засобах.

Висновок

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам відповісти на запитання, чи можна масаж вагітним. У випадку, якщо у вас залишилися якісь питання, не соромтеся і телефонуйте за номером телефону на сайті. Наші співробітники із задоволенням пояснять вам усі незрозумілі моменти та порекомендують саме той вид процедури, який принесе найбільшу користь.

Рекомендуємо почитати наші інші статті на корисні теми:

ПОДІЛИТИСЬ

Автор матеріалу

Олександр Giz

Дипломований масажист. CEO компанії Keepfit.

Читати всі статті автора